پرش لینک ها

تفاوت فیلترهای کیسه ای ایستاده با معمولی | خرید فیلتر کیسه ای

در این مطلب در خصوص با تفاوت فیلتر کیسه ای ایستاده با معمولی صحبت می شود . برای مطالعه ، ادامه مطلب را مشاهده بفرمائید.

ساختار کلی فیلتر کیسه ای:

ساختار فیلترهای کیسه ای معمولی، به این صورت است که کیسه هایی از جنس الیاف مصنوعی دارای دوخت اولتراسونیک، در داخل یک فریم از جنس فلزی یا تزریقی قرار میگیرد و همانطوریکه در سمت راست تصویر فوق مشاهده میشود، جنس کیسه ها سخت نیست و در حالت عادی که جریان هوا از داخل آن عبور نمیکند تمایل به افتادگی دارد. دوخت اولتراسونیک در مقایسه با دوخت عادی کیسه ها، از بروز نشتی در فیلتر جلوگیری میکند و مزیت جنس قاب تزریقی نسبت به فلزی، در ایجاد هوابندی مطمئن تر میباشد و احتمال خوردگی را نیز از بین میبرد. در برخی مواقع نصب لاستیک هوابندی بر روی فریم فیلترها نیز در نظر گرفته میشود تا ضد نشتی بودن فیلتر را بیشتر تضمین کند.

ساختار فیلترهای کیسه ای ایستاده نیز همانند فیلترهای کیسه ای معمولی میباشد با این تفاوت که در فیلترهای کیسه ای ایستاده، کیسه ها در هر دو حالتی که جریان هوا از داخل آنها عبور میکند یا خیر، به شکل ایستاده باقی می ماند.

 

مزیت ایجاد شده توسط فرم ایستاده کیسه ها در فیلترهای ایستاده:

یکی از مهمترین ویژگی هایی که فرم ایستاده کیسه ها ایجاد میکند، این است که شکل کیک غبار نشسته بر روی مدیای فیلتر در شرایط آشفتگی جریان و سرعت های بالای جریان هوا و حتی در فرآیند خاموشی تناوبی دستگاه هواساز، بصورت سالم باقی میماند و پخش نمیشود و حفظ شکل کیک غبار، موجب افزایش بقا و طول عمر فیلتر،  حفظ و نگهداری راندمان و کارایی فیلتر و جلوگیری از پخش شدن مجدد آلودگی و ذرات، میگردد.

همچنین فرم ایستاده بودن کیسه ها، این امکان را میدهد که تمامی سطح بستر فیلتر کننده یا بعبارتی تمامی عمق کیسه های فیلتر قابل استفاده باشد و در نتیجه عمق بارگیری بیشتری در دسترس میباشد.

کیسه ها دارای سپراتور یا جداکننده در داخل آنها میباشد که شکل آیرودینامیکی سپراتورها (لوله ای یا گوه ای شکل)، کمترین میزان مقاومت در برابر عبور هوا را دارد و در نتیجه موجب ایجاد افت فشار پایین تر و هزینه انرژی پایین تری میشود. همچنین در حفظ شکل ایستاده کیسه ها و روی هم نیفتادن لایه های کیسه ها نیز کمک میکند.

جنس مدیای فیلترهای کیسه ای طوری ساخته شده تا در برابر رطوبت، مواد شیمیایی و رشد باکتریایی نیز مقاوم باشد.

 

یکی از مزیت های دیگر فیلترهای کیسه ایستاده نسبت به معمولی ، داشتن ظرفیت خاک گیری بالاتر میباشد. ظرفیت خاک گیری یا نگهداری گرد و غبار یک فیلتر، مقدار گرد و غباریست که یک فیلتر میتواند در خود نگاه دارد در حالیکه همچنان راندمان و کارایی خود را حفظ کرده باشد و یا بعبارتی در داخل محدوده افت فشار مجاز تعریف شده برای آن فیلتر از حالت تمیز به کثیف قرار داشته باشد. ظرفیت خاک گیری یک فیلتر بعنوان مشخصه ای معرفی میشود که نشانگر عمر سرویس دهی یک فیلترهوا میباشد و اگر این مقدار برای دو فیلتر متفاوت، در آزمایشی براساس یک دستور العمل یکسان  بدست آید، فیلتری که ظرفیت خاک گیری بالاتری دارد، عمر طولانی تری خواهد داشت.

برای بسیاری از فیلترها مقدار راندمان یا efficiency با مقدار ظرفیت بارگیری غبار یا dust loading بهم مرتبط هستند و بنابراین مقدار عددی ظرفیت خاک گیری در طی انجام یک دوره تست بررسی راندمان  فیلتر، چندین بار محاسبه میشود و مقدار کل آن در حقیقت مقدار یکپارچه شده ای از (انتگرالی از ) مقدار خاکی است که در هر بخش از تست، اندازه گیری شده است.

با توجه به توضیحات فوق، میتوان مزیت فیلترهای کیسه ای ایستاده را بشرح زیر مرور کرد:

  • ظرفیت خاک گیری بالاتر و درنتیجه عمر طولانی تر
  • ایجاد افت فشار پایین تر در راندمان یکسان با فیلترهای کیسه ای معمولی
  • وجود سپراتور یا جداکننده در کیسه ها که به حفظ فرم ایستاده کیسه ها و سهولت عبور جریان هوا کمک میکند
  • کاهش هزینه های نگهداری و انرژی
  • حفظ شکل کیک غبار و جلوگیری از پخش شدن مجدد آلودگی و ذرات
  • عمق بارگیری بیشتر کیسه ها با توجه به فرم ایستاده که تمامی سطح کیسه ها را در دسترس قرار میدهد

فیلتر کیسه‌ای | هواساز کیسه‌ای | صنعت یاران

بیشترین کاربرد فیلترهای کیسه ای ایستاده:

بطور کلی فیلترهای کیسه ای هم برای حذف خاک و غبار و هم برای حذف ذرات ریزتر بسته به راندمان آن، به کار میرود که فیلترهای کیسه ای ایستاده بطور ویژه برای استقامت در برابر رطوبت زیاد، سرعت بالای جریان هوا و آشفتگی های جریان ساخته شده است. لذا از فیلترهای کیسه ای ایستاده در بخش هوای ورودی به توربین های گازی، موتورهای احتراق و تمامی مواردیکه در سیستمهای تهویه مطبوع سرعت جریان هوا بالا میباشد و نیز در کارخانه های صنعتی استفاده میشود و همچنین برای فیلتراسیون هوا در موقعیت های محیطی شامل مناطق گرمسیری یا ساحلی که دارای شرجی و هوایی با بار نمکی یا مه لطیف میباشد نیز بسیار مناسب میباشد و میتواند محافظ مناسبی برای فیلتر های اصلی یا هپا باشد که پس از آن در مسیر عبور جریان هوا نصب شده است.

 

شرکت صنعت یاران به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولیدکننده فیلتر کیسه ای  در ایران با بیش از 36 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید فیلتر هوا صنعتی ، در حال فعالیت در این حوزه می باشد .

جهت خرید فیلتر کیسه ای ( خرید بگ فیلتر )  و یا هرگونه سوال تخصصی در خصوص با فیلتر هوای صنعت یاران ، می توانید از طریق شماره تلفن 47635-021 با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید . همچنین جهت باخبر شدن از آخرین اخبار و جشنواره های فروش شرکت صنعت یاران ، می توانید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید .