پرش لینک ها

ذرات آئروسل چیست ؟ | خرید فیلتر اولپا

در این مطلب قصد معرفی ذرات آئروسل و همچنین یکی از مزایای خرید فیلتر اولپا ، معرفی فیلتر اولپای شرکت صنعت یاران را داریم . با ما همراه باشید

ذرات آئروسل چیست :

دئودورانت‌ها، دود سیگار، گرد و غبار و گاز‌های منتشر شده از اگزوز خودروها. این‌ها همه آئروسل‌هایی هستند که ما دائماً با زندگی در محیط شهری با آن‌ها مواجه هستیم؛ که کارشناسان آن‌ها را آئروسل‌های “ناشی از فعالیت‌های انسانی (مصنوعی) می نامند.
مکان‌های اندکی در جهان عاری از آئروسل هستند و انسان ها دائماً در حال استنشاق این ذرات هستند. با این حال آئروسل‌ها از طبیعت نیز منشا می‌گیرند. مه، شن و ماسه، ذرات پراکنده در جنگل‌ها و افشانه‌های دریا فقط چند نمونه از آن‌هاست. در طبیعت، ذرات بیولوژیکی تقریبا ۲۵ درصد از گرد و غبار‌های هوا-برد را شامل می‌شوند. در مناطق شهری و تحت زراعت، معمولاً این درصد بالاتر است.

در این میان بیوآئروسل‌ها به دلیل قدرت بالاتری که در اثر گذاری و ایجاد تهدید برای حیات انسانی دارند، از اهمیت بالاتری برخوردار هستند.
بیوآئروسل یک آئروسل است که منشا آن ذرات بیولوژیکی متنوعی هستند. این دسته از آئروسل‌ها می‌توانند هاگ قارچی، دانه گرده، اندوتوکسین‌ها یا ذرات شوره حیوان باشند. بیوآئروسول‌ها ترکیبات پیچیده‌ای شامل چندین جزء هستند که می‌توانند از مولکول‌های آلی ساده (در ابعاد نانومتر)، ویروس‌ها، باکتری‌ها و هاگ‌های باکتریال، هاگ‌های کپک و قارچ، گرده (با قطر کوچک به اندازه ۱۰۰ میکرومتر) و لاشه‌ی حیوانات و بقایای گیاهان (در اندازه های مختلف)، تشکیل شوند.

تشکیل آئروسل، نه تنها از طریق هوا، اسپری‌کردن، بلکه از طریق تنفس، صحبت، سرفه و عطسه ‌کردن نیز اتفاق می‌افتد. همچنین این فرآیند از طریق دیگر فعالیت‌های آزمایشگاهی مانند حجم ‌برداری با استفاده از پیپت و سمپلر، سانتریفوژکردن، باز کردن آمپول‌ها و تکان دادن و …. نیز اتفاق می‌افتد.

قطرات (آئروسول‌های بزرگتر از ۱۰۰ میکرومتر) تمایل دارند قبل از تبخیر بر روی زمین فرود بیایند. این قطرات می‌توانند بر روی سطوح (مانند میز، وسایل و غیره) نشسته و آن‌ها را آلوده کنند. ذرات(۱۰ تا ۱۰۰ میکرومتر) و هسته-قطره‌ها (کوچکتر از ۱۰ میکرومتر)، آئروسل‌های بسیار کوچک هستند. هسته-قطره حاوی باکتری (یا یک عامل بیولوژیکی دیگر) در یک قطره هستند. هنگامی که مایع قطره تبخیر می‌شود، باکتری ها به صورت خشک شده باقی میمانند.

آن‌ها به حدی کوچک و سبک هستند که ممکن است برای چندین ساعت به حالت معلق باقی‌بمانند. همچنین جریان هوا می‌تواند هسته‌-قطره‌ها را به طور گسترده‌ای پراکنده کند.

برخی از ذرات، به خصوص آن‌هایی که کمتر از چهار میکرومتر هستند، وارد بافت ریه و حتی جریان خون می‌شوند. امکان استنشاق یا تماس پوستی با قطرات بزرگتری که وسایل و یا هر سطح دیگری در آزمایشگاه را آلوده کرده‌اند، نیز وجود دارد.

 

زمینه و هدف استفاده از فیلتر اولپا

به دلیل پیشرفت تکنولوژی نانو نگرانی ناشی از پیامدهای منفی این ذرات منتشره در مواجهه انسانی و زیست محیطی دو چندان شده است. ازجمله مهم ترین مدیای شناخته شده جهت کنترل نانو ذرات فیلترهای الیافی با نفوذپذیری خیلی پایین (ULPA) می باشند که براساس استاندارد EN1822 با راندمان %99/9995 یا U15 مطرح می شوند و میتوانند ذرات بزرگتر از 0/12 میکرون را با راندمان مذکوراز جریان هوای عبوری حذف کنند .

 

خرید فیلتر اولپا صنعت یاران :

شرکت صنعت یاران به عنوان اولین و بزرگترین شرکت تولیدکننده فیلترهای اولپا در ایران با بیش از 36 سال سابقه فعالیت در زمینه تولید فیلتر های هوای صنعتی ، در حال فعالیت می باشد .

جهت خرید فیلتر اولپا و یا هر گونه سوال در خصوص با فیلترهای هوای صنعت یاران ، می توانید از طریق شماره تلفن 47635-021 با کارشناسان فروش ما تماس حاصل فرمائید . همچنین جهت باخبر شدن از آخرین اخبار و جشنواره های فروش شرکت صنعت یاران ، می توانید صفحه اینستاگرام ما را دنبال کنید .

کارشناسان ما آنلاین هستند . لطفاً کارشناس مورد نظر را انتخاب کنید ، سپس پیام خود را بنویسید.
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان
پشتیبانی فروش
Available