پرش لینک ها

راهنمای خرید فیلتر هپا صنعتی

خرید فیلتر هپا صنعتی

راهنمای خرید فیلتر هپا صنعتی

بسیار از صنایع هستند که در کارشان آلودگی و گرد و غبار بسیار وجود و این در حالی است که این آلودگی‌ها نباید وجود داشته باشند. می‌توان گفت که این صنایع به یک فیلتر مناسب نیاز دارند تا کار خودشان را بهتر پیش ببرند. فیلتر هپا یکی یکی از جمله بهترین فیلترهای می‌باشد که برای این عمل مناسب است. این فیلتر از الیافی به منافذ 0.5 میکرون تا 2 میکرون به شکلی نامنظم تشکیل شده اند از عبور اجسام و آلودگی جلوگیری می‌کند.

تولید فیلترهای هپا از دهه 40 میلادی و در واقع از قرن بیستم آغاز شد و اولین استفاده‌ای که از این فیلترها شد در جنگ جهانی دوم توسط سازمان انرژی اتمی آمریکا بود. استفاده اصلی این فیلترها آن بود که بتواند در محیط‌های شیمیایی و رادیواکتیو ذرات را جذب نماید و از ورود آنها به بدن جلوگیری نماید و استفاده اصلی آنها در واقع همین بوده است.

در ابتدای کار که این فیلتر‌های تولید شدند طریقه و فرمول ساخت آن به صورت محرمانه در اختیار آمریکا بود و کسی از ساخت آن اطلاعی نداشت، اما پس از گذشت چندین سال این فرمول ساخت فیلتر در اختیار دیگر کشورهای قرار گرفت و ساخت آن به شکل عمومی ادامه یافت. پس از  آن این فیلترها را در تمامی امور صنعتی و نظامی مورد استفاده قرار دادند و به این شکل در تمامی صنایعی که آلودگی در آنها وجود دارد استفاده می‌شود و می‌توان گفت که آلودگی را از این محیط کاری بسیار کاهش داده است.

 

فیلتر هپا

برای تهیه نمودن فیلتر هپا باید به چندین نکته توجه نمود که هم از لحاظ کارایی و هم از لحاظ انسانی باید ساخت آنها مورد توجه قرار گیرد. اولین نکته برای خرید فیلتر هپا باید به جنس بدنه و جنس خود فیلتر توجه نمایید که چگونه است. که معمولا خود فیلتر را از جنس پلیمر می‌سازند و جنس بدنه آن از آلومینیوم و ورق‌های گالوانیزه تشکیل می‌شود. در نهایت نیز دور قاب و فیلتر را با پلاستیک خاصی می‌پوشانند تا از ورود هوا از درزهای فیلتر جلوگیری نمایند. پس در هنگام خرید فیلتر باید به برخی نکات که مهم می‌‌باشند توجه نمایید تا بتوانید فیلتر مناسب و خوبی را برای صنعت خود تهیه نمایید.

نکته دیگری که باید به آن اشاره نماییم این ایت که شما باید متناسب با ابعادی که نیاز دارید فیلتر را تهیه نمایید، زیرا این فیلترها در ابعاد مختلفی ساخته می‌شوند و شما قادر خواهید بود که این فیلتر را در ابعاد مورد  نیازتان تهیه نمایید.

 

فیلتر هپا | راهنمای خرید فیلتر هپا صنعتی | شرکت صنعت یاران

ویژگی‌های فیلتر هپا صنعتی را برای خرید بهتر بشناسید

اسم این فیلتر یعنی “هپا” یک کلمه انگلیسی می‌باشد که اگر آنرا به فارسی ترجمه نماییم به معنای فیلتر تصفیه هوا با  بازده و یا راندمان بالای کار می‌باشد. این فیلترها از ترکیب نمودن انواع حصیر، پوشال و پنبه و دیگر وسایل مناسب برای ساخت فیلترهای تصفیه هوا ساخته می‌شوند. منافذ این فیلترها به قدر کوچک و ریز می‌باشد که به راحتی و نیز با غیر مسلح دیده نمی‌شوند و قابل رویت نمی‌باشند.

ویژگی دیگری که می‌توان به آن اشاره نمود و بسیار ویژگی مهمی می‌باشد که این فیلترها دارند قابلیت چین خوردگی و تا خوردگی فیلترها می‌باشد و این ویژگی بسیار خوبی می‌باشد که باعث می‌شود. که این فیلترها را در حجم بیشری اما در مساحتی معین و بسیار کمتر جا داده شوند و این روش باعث می‌شود که بتوانید در دستگاه‌های تصفیه هوا در طول بسیار زیادی آنها را استفاده نمایید.

این فیلترها اغلب به شکل مستطیل در دستگاه‌های تصفیه هوا مورد استفاده قرار می‌گیرد و جایگزاری می‌شوند. که البته گفتنی است که این فیلترها همیشه به شکل مستطیل ساخته نمی‌شوند و ممکن است متناسب با نیازی  که وجود دارد به شکل‌های گوناگونی ساخته شوند و مورد استفاده قرار گیرند.

فیلترهای هپا در صنایع مختلف طرفداران بسیار زیادی دارد و بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرد، زیرا فیلترهای هپا بر خلاف دیگر فیلترها که فقط آلودگی‌های عبوری از خودشان را می‌گیرند، اما فیلتر هپا تمام آلودگی‌های اطراف را نیز جذب می‌نماید و محیط‌های کاری را بسیار پاکیزه و عاری از هرگونه آلودگی می‌نماید.

 

فیلتر هپا | راهنمای خرید فیلتر هپا | شرکت صنعت یارانمحصولات

فیلتر هپا

فیلتر لانه زنبوری

فیلتر ویسل

 

راهنمای خرید فیلتر هپا صنعتی

ما در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام/آپارات

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

کارشناسان ما آنلاین هستند . لطفاً کارشناس مورد نظر را انتخاب کنید ، سپس پیام خود را بنویسید.
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان
پشتیبانی فروش
Available