پرش لینک ها

فیلترهای مناسب صنایع خودروسازی

فیلتر رولی پلی‌استر

فیلتر رولی پلی‌استر

محصولات متنوع شرکت صنعت یاران

فیلتر امر گلاس

فیلتر امر گلاس

محصولات متنوع شرکت صنعت یاران

فیلتر کاردبرد

فیلتر کاردبرد

محصولات متنوع شرکت صنعت یاران

فیلتر لانه زنبوری

فیلتر لانه زنبوری

محصولات متنوع شرکت صنعت یاران

انواع فیلترها

همه خودروها و وسایل نقلیه در سیستم‌های فنی خود فیلترهای مختلفی دارند که هر کدام از آنها وظیفه تمیز نمودن موارد مشخصی را بر عهده دارند. بعنوان مثال فیلترهای کابین، وظیفه پاک نمودن هوایی را که وارد کابین می‌شود از گرد و غبار و کثیفی‌ها بر عهده دارد. فیلترهای ورودی هوا از مواد اولیه‌ی مختلفی مثلا کاغذ، پشم و فوم ساخته می‌شوند. از برخی انواع دیگر فیلترهای موجود در خودرو می‌توان به فیلترهای روغن و فیلترهای سوختی اشاره نمود. فیلتر روغن وظیفه جدا نمودن آشغال و ذرات اضافی و مضر را از روغن موتور را بر عهده دارد. وظیفه فیلتر سوخت، تمیز نمودن سوختی می‌باشد که برای پروسه احتراق مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با استفاده از فیلترهای مناسب صنایع خودروسازی می‌توان از سلامت ساخت و تولید خودرو اطمینان حاصل نمود.

 

فیلتر هوا قطعه‌ای در خودرو است که وظیفه تصفیه هوای وارد شده به موتور برای ترکیب با سوخت و احتراق آن می‌باشد. فلیترها اغلب دارای صفحه‌ای کاغذی هستند که آغشته به بعضی مواد شیمیایی مومی شکل شده‌اند. این فیلترها در مسیر عبور هوا از محیط بیرون به داخل موتور قرار می‌گیرند، به شکلی که تمامی گرد و خاک، غبار معلق آب، دود را میگیرد و هوایی پاک و تمیز را به موتور می‌رساند. استفاده از فیلترهای مناسب صنایع خودروسازی می‌تواند عملکرد خودرو را افزایش دهد.

فیلتر هوا یکی از قطعات مصرفی در خودر می‌باشد زیرا به مرور گرد و خاک، دوده و دیگر اجرام که در هوا معلق می‌باشند بر روی فیلتر رسوب می‌نمایند و باعث کاهش عملکرد و عمر فیلتر می‌شوند و این زمانی است که به اصطلاح عمر سرویس دهی فیلتر به پایان می‌رسد و فیلتر باید تعویض گردد. عمر سرویس دهی فیلترها به میزان کارکرد خودرو بستگی دارد.

در صنایع خودروسازی فیلترهای بسیاری کاربرد دارند که اگر آنها قیلترهایی مناسب برای صنایع خودروسازی باشند باعث می‌شود که این فیلترها عمر مفیدی داشته و بتوانند مناسب‌تر بر روی خودرو تاثیر بگذارند. از آنجا که فیلترها نقش مهمی در خودرو ایفا می‌نمایند باید توجه نمود که ای چه نوع فیلتری در خودرو استفاده می‌نمایید.

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید