پرش لینک ها

کاربرد فیلترها در بیمارستان چیست؟

مزایای استفاده فیلتر در بیمارستان‌ها چه می‌باشد و این فیلترها چه کاربردی دارند؟

مهمترین ویژگی که وجود فیلتر در بیمارستان‌ها دارد این است که محیط داخل بیمارستان عاری از هرگونه آلودگی می‌باشد.همانطور که می‌دانید بیمارستان‌ها به دلیل شرایطی که دارند همیشه هوای آن پر از انواع ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌باشد و با این شرایط محیطی خطرناک خواهد بود. به همین علت تصفیه و پاک نمودن هوایی که در بیمارستان جریان دارد امری بسیار مهم و ضروری می‌باشد. کاربرد فیلترها در بیمارستان چیست؟

 

کاربرد فیلترها در بیمارستان چیست؟ | صنایع بیمارستانی | صنعت یاران

عمل تصفیه هوای داخل بیمارستان توسط دستگاه‌های هواساز انجام می‌شود و صورت می‌پذیرد. در درون این دستگاه‌های هواساز فیلترهای خاصی (فیلترهای بیمارستانی) قرار داده‌اند که این فیلترها ویروس‌ها و باکتری‌های موجود در هوا را جذب می‌نمایند و اجازه عبور به آنها نمی‌دهند و در ننهایت هوای پاک را وارد  محیط بیمارستان می‌نمایند. همانطور که در جریان هستید هوایی که هواسازها به درون محیط بیمارستان وارد می‌نمایند ترکیبی از هوای درون و بیرون بیمارستان می‌باشد و عمل تصفیه را انجام می‌دهد.

به همین علت فیلترها دارای مزایا و خصوصیات زیادی می‌باشد، اما مزایا و کاربرد اصلی فیلترها در بیمارستان چه می‌باشد؟ کاربرد فیلترها در بیمارستان چیست؟

 

فیلتر هپا | کاربرد فیلترها در بیمارستان چیست؟ | صنایع بیمارستانی | صنعت یاران

کاربرد فیلترها در بیمارستان

جریان هوا همیشه و در همه‌جا بهترین وسیله برای انتقال ویروس‌ها و باکتری‌ها می‌باشد و خب در بیمارستان‌ها این جریان می‌تواند بسیار خطرساز باشد. در صورتی که این جریان هوایی که حامل انواع ویروس و باکتری‌ها می‌باشد تصفیه نگردد باعث بروز بسیاری مشکلات بزرگتر دیگر می‌باشد. به همین علت است که در تمامی تجهیزات و هواسازهای موجود در بیمارستان‌ها از فیلترهای مناسب و کارآمد باید استفاده گردد. فیلترهایی که متناسب با فضاهای بیمارستانی طراحی شده اند به شکل طراحی می‌شوند که مانع پخش و پراکنده شدن ویروس‌ها می‌شوند و باعث می‌شوند که محیط بیمارستان پاکیزه و جریان هوای موجود در محیط بیمارستان عاری هر گونه آلودگی باشد.

مزایای فیلتر در بیمارستان ها

به همان شکل که در قبل به آن اشاره نمودیم یکی از مزایای وجود فیلتر مناسب در بیمارستان‌ها این است که همیشه در بیمارستان هوای مطلوب جریان دارد و بخش‌های مختلف بیمارستان همیشه دارای هوای پاکی می‌باشند.

دیگر مزیتی که در می‌توانیم به آن اشاره نماییم این است که فیلترها در اتاق‌های عمل بیمارستان فشاری مثبت ایجاد می‌نمایند. همچنین این فیلترها باعث می‌شوند که محیط اتاق عمل و وسایل همیشه به صورت استریل و پاک باقی بمانند. مزیت دیگری که می‌توانیم به آن اشاره نماییم این است که در بیمارستان در روز چند مرتبه هوای تازه و پاک به داخل تمام بخش‌های بیمارستان وارد می‌شود. این نکته بسیار مهم و حائز اهمیت می‌باشد که برای اینکه عمر و کارایی فیلترها افزایش یابد و در مدت کمی نیاز به تعویض آن نباشد، بهتر است که باز و بسته شدن و عبور و مرور به حداقل میزان خود برسد.

تعویض نمودن فیلترهای موجود در بیمارستان‌ها چه مزیت دارد؟

به طور طبیعی پس از مدتی استفاده از این فیلترها منافذ آنها مسدود می‌گردد. در چنین شرایطی میزان جریان هوای عبوری که از فیلتر و دستگاه می‌گذرد به حداقل میزان خود می‌رسد و این موضوع باعث می‌شود که دستگاه فشار بیشتری برای عبور هوا وارد نماید و ممکن است که دچار مشکل شود. تعویض نمودن فیلتر باعث می‌شود که جریان هوا به راحتی از دستگاه عبور نماید و هوای  تازه وارد محیط بیمارستان شود. از طرفی نیز تعویض نمودن فیلتر دستگاه‌های هواساز باعث می‌شود که دستگاه به راحتی و بدون مشکل هوای تازه را وارد محیط و بخش‌های مختلف بیمارستان نماید.

در نهایت نیز می‌توان گفت که این فیلتر‌ها باعث می‌شوند که هوای تازه و پاک در محیط بیمارستان وجود داشته باشد تا علاوه بر کم شدن میزان آلودگی‌ها و بیماری‌ها، کسانی نیز که از بیماری‌های تنفسی رنج می‌برند نیز به راحتی تنفس نمایند و برای آنها نیز مشکلی پیش نیاید.

 

 

فیلتر هپا | فیلتر بیمارستانی | صنعت یاران

 

محصولات

فیلتر هپا

فیلتر لانه زنبوری

فیلتر ویسل

 

کاربرد فیلترها در بیمارستان چیست؟

ما در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام/آپارات

یک دیدگاه بگذارید

نام و نام خانوادگی*

وب‌سایت

دیدگاه

کارشناسان ما آنلاین هستند . لطفاً کارشناس مورد نظر را انتخاب کنید ، سپس پیام خود را بنویسید.
WeCreativez WhatsApp Support
پشتیبان
پشتیبانی فروش
Available